Top 10 najdroższe samochody świata

Chyba każdemu mężczyźnie, już nawet jako dziecko, zdarzyło się marzyć o luksusowym i szybkim samochodzie. Wielu z nas, niestety już nawet jako dorośli, nadal tylko marzymy o tym, bo zwyczajnie nie stać nas na takie auto. Warto jednak marzyć i mieć cząstkę nadziei, że może kiedyś uda nam się mieć taki samochód albo chociaż że będziemy mieli okazję się nim przejechać. A póki co wejdźmy głębiej do sfery marzeń i zanurzmy się na chwilę w morzu najbardziej pożądanych samochodów świata. Niektóre z tych samochodów mogą działać niczym afrodyzjak, podnosząc naturalne libido

W rankingu top 10 najdroższych samochodów świata miejsce 10. zajmuje Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé (ok. 335 tys. euro). Jest to luksusowy dwudrzwiowy kabriolet. Produkowany jest od 2007 roku w Wielkiej Brytanii. Samochód ten posiada wielu amatorów ze względu na swój ciekawy wygląd. Przyspiesza do 100km/h w niecałe 6 sekund. 

Na 9. miejscu w naszym rankingu znajduje się Lamborghini Murcielago LP 670-4 SuperVeloce (ok. 340 tys. euro). Od 2001 roku wyprodukowano 8 różnych wersji tego samochodu, a na rynek trafiło 4099 sztuk. Do 100km/h przyspiesza w 3,2 sekundy! Chciałoby się poczuć taki wiatr we włosach przy ruszaniu…

8. miejsce należy do Ferrari SA Aperta (ok. 389 tys. euro). Jest to samochód produkowany we Włoszech w latach 2006-2012. “Aperta” znaczy po włosku “otwarty”, a skrót SA odnosi się do imion Sergio i Andrei Pininfarina. Jest to prawdziwy demon prędkości – osiąga moc nawet do 670 KM! Słuchanie jego silnika podczas jazdy to prawdziwa radość.

Miejsce 7. to Leblanc Mirabeau (ok. 545 tys. euro). Leblanc jest szwajcarską firmą samochodów. Tworzy samochody zmodyfikowane o bardzo dużej wydajności, ale w małych ilościach. Firma ta dopiero się rozkręca i zaczyna wchodzić w rynek amerykański. Moc tego samochodu to aż 520 KW, a rozpędzić się może nawet do 370km/h. Ach, chciałoby się pojechać rano do pracy czymś takim!

Miejsce 6. należy do SSC Ultimate Aero (ok. 560 tys. euro). Jest to jeden z najszybszych samochodów świata. Na testach prędkości na torze wyścigowym SSC Ultimate Aero osiągnęło prędkość przekraczającą 430 km/h! Prędkość ta została wpisana nawet do Księgi Rekordów Guinnessa.

Miejsce 5. zajmuje Ferrari F70 (ok. 650 tys. euro), czyli Ferrari LaFerrari. Firma wyprodukowała 499 egzemplarzy tego modelu. Do setki przyspiesza zaledwie w 2,7 sekundy! Auto to posiada wolnossący silnik V12 o pojemności 6,3 litra. 

Tuż pod podium jest Pagani Zonda C9 9 (ok. 975 tys. euro). Jest on produkowany przez włoską firmę Pagani.  Produkowany był od 1999 do 2013 roku w ilości do 25 sztuk rocznie. Jest on jednym z najbardziej egzotycznych i rzadkich aut na świecie. Co ciekawe – nie został dopuszczony do sprzedaży w USA, ponieważ nie spełnia norm emisji spalin.

3. miejsce należy do Maybach Landaulet (ok. 1,1 mln euro). Jest to samochód przystosowany do jazdy w terenie, a zarazem najbardziej ekskluzywne auto na świecie tego rodzaju. W środku jest wykończony na najwyższym poziomie. Każdy pasażer podróżujący zarówno z tyłu jak i z przodu wielofunkcyjną konsolę, a także oddzielne układy audio czy klimatyzację. Co ciekawe, na życzenie klienta można zamówić szklaną ściankę, która będzie oddzielała kierowcę od pasażerów. Masaż tradycyjny i termiczny to kolejne części wyposażenia… Ale zastanówmy się… Czego w tym aucie nie ma?!

Miejsce 2. to Koenigsegg Agera (ok. 1,12 mln euro). Produkowany był w latach 2011-2018 przez szwedzką firmę. Prędkość maksymalna to prawie 400 km/h. Samochód oprócz standardowej wersji był także dostępny w edycjach limitowanych. Jego moc maksymalna to aż 910 KM!

Dzisiejszy ranking wygrywa zdecydowanie…Bugatti Veyron Super Sport (ok. 2 mln euro). Jest on produkowany przez niemiecki koncern Volkswagen. Pojazd nazwany został Veyron na cześć kierowcy wyścigowego Pierre’a Veyrona. Ścigał się on dla firmy Bugatti i wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans w 1939 roku. Przy prędkości maksymalnej – 408 km/h – ma on spalanie około 125 l/100km. Brzmi przerażająco, ale kto by się tym przejmował posiadając najdroższy samochód świata?